Dijital Pazarlama

Estetik Diş Hekimliği Pazarlaması için 9 İpucu!

Estetik diş hekimliği alanında, online keşfedilme ve yeni hastaları çekme işleminin zaman alıcı ve rekabetçi olduğunu biliyorsunuz. İşletmenizi büyütmek ve başarılı olmak için tutarlı bir diş hekimliği pazarlama stratejisi oluşturmanız gerekiyor. Makalemizde, size en iyi dokuz estetik diş hekimliği pazarlama stratejisini sunuyoruz. Bu stratejileri kullanarak pazarlama kampanyalarınızı iyileştirebilir ve yeni hasta sayınızı artırabilirsiniz.

1. Web sitenizi güncelleyin

Dijital pazarlama stratejinizin temel taşı modern, kullanıcı dostu bir web sitesidir. Bu, potansiyel yeni hastalara harika bir ilk izlenim bırakma şansınızı arttırır. Web siteniz bakım kalitenizi yansıtmalı ve iyi tasarlanmış, estetik olarak hoş, etkileşimli ve teknik olarak işlevsel olmalıdır. İyi bir ziyaretçi deneyimi sunan bir web sitesi, sıralamanızı artırmak ve dönüşümleri artırmak için önemlidir. Web siteniz ayrıca aşağıdakileri içermelidir:

  • Özel tasarım ve fotoğraf çekimi
  • Mobil uyumlu web site
  • Videolar
  • İlgili, bilgilendirici blog yazıları
  • Güncel diş hekimi ve ekip profilleri
  • Canlı sohbet işlevselliği
  • Sanal danışma ve randevu ayarlama

2. Google’ın Yerel Hizmet Reklamları Programından Yararlanın

Artık Google, Yerel Hizmet Reklamları seçeneği sunuyor. Bu reklamlar, tıklama başına ödeme ve Google Haritalar üzerinde arama sonuçlarının üstünde görüntülenen reklamlardır. Bu fırsatı kullanan diş hekimleri, genellikle en yüksek yeni hasta telefon aramalarının yüzdesini alırlar. Bu sayede, Yerel Hizmet Reklamları Programı’ndan yararlanarak potansiyel hastalarınızı çekebilirsiniz.

3. Videoları Kullanın

OptinMonster’a göre:

  • Pazarlamacıların %89’u video içeriğinin iyi bir geri dönüş sağladığını söylüyor.
  • Pazarlamacıların %83’ü video içeriğinin potansiyel müşteri oluşturmak için yardımcı olduğunu belirtiyor.
  • Pazarlamacıların %87’si video içeriğinin web sitelerindeki trafiği artırdığını söylüyor. Pazarlamacıların %80’i video içeriğinin doğrudan satışları artırmada yardımcı olduğunu belirtiyor. İşletmelerin %85’i video içeriğini bir pazarlama aracı olarak kullanıyor. İnsanların %84’ü bir ürün veya hizmet satın almaya ikna olmak için bir video izlediğini söylüyor. Tüketicilerin %66’sı içerik okumak yerine bir video izlemeyi tercih ediyor.

Estetik gülüş tasarımınızın öncesi ve sonrasını gösteren videolarla sıkça sorulan soruları cevaplayın. İleri teknoloji ve tekniklerinizi tanıtın. En memnun hastalarınızla röportaj yaparak kamera karşısına alın. 60 ila 90 saniyeden uzun olmayan kısa, bilgilendirici videolar hazırlayın. Bu videoları YouTube, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında paylaşmayı unutmayın.

4. Web Sitenizi Optimize Edin

Arama motoru optimizasyonu diş hekimliği işletmeniz için hayati önem taşır. Eğer siteniz yavaş yükleniyorsa, bozuk bağlantılar içeriyorsa ve güvenlik ve mobil uyum eksikliği varsa, arama motorlarında daha düşük sıralamada olursunuz. Teknik yeterlilik açısından web sitenizi değerlendirin. Unutmayın, çoğu web sitesi ziyaretçisi sabırsızdır ve kısa dikkat sürelerine sahiptir. Geleneksel bilgiye göre, sayfalarınız beş saniyenin altında yüklenmelidir.

Diş hekimliği web sitenizin, insanların artık online arama yapmak için masaüstü yerine mobil cihazları kullandığı için mobil dostu olduğundan emin olun. Google mobil öncelikli sitelere öncelik verir unutmayın. SEO, randevu planlamaya hazır hasta adaylarının web sitenizi görüntülemek için en az maliyetli ve en etkili yollarından biridir.

5. Google Haritalar ve Google İşletme Profili kullanın

İşletmenizin bilgilerini, örneğin adres, iş saatleri, telefon numarası ve web sitesi URL’si gibi bilgileri içeren bir profil oluşturabilirsiniz. Bu profil, Google Haritalar’da görüntülenerek potansiyel hastaların size ulaşmasını sağlar. Profilinizi optimize ederek, Google Haritalar’da daha üst sıralara çıkabilir ve daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz. Bu sayede, arayan kişiye daha yakın olan diğer uygulamaları da geride bırakabilirsiniz.

6. Sosyal Medyayı Kullanın

Sosyal medya, uygulamanızı ve topluluğunuzdaki mevcut ve potansiyel hastalarla iletişimde tutar. İlgi çekici ve ilgili sosyal medya içeriği, birçok etkileşim alabilir. Estetik Diş Hekimliği pazarlamasında en etkili stratejilerden biridir. Instagram ve Facebook gibi platformları düşünebilirsiniz.

Instagram, işletmenizi pazarlamanın en iyi yollarından biri haline gelmiştir. Ortalama yaş aralığı Facebook’tan daha genç olduğundan, daha genç potansiyel müşterilere ulaşmak kolaylaşır. Instagram, influencer’lar aracılığıyla benzersiz bir pazarlama fırsatı sunar. Instagram influencer’ları, markalar, ürünler ve hizmetler hakkındaki görüşlerine güvenen takipçilere sahiptir. Hatta mevcut hastalarınız arasında bir influencer bile bulabilirsiniz.

Facebook, hala herhangi bir sosyal medya platformundan daha fazla kullanıcıya sahiptir. Yerel kitlenize ulaşmak istiyorsanız Facebook’u sosyal medya pazarlaması stratejilerinizin bir parçası yapmanız için harika bir neden.

Facebook’un doğrudan mesajlaşma işlevi sayesinde, potansiyel müşterilere doğrudan ulaşabilirsiniz. Bu işi yapabilecek zamanınız yoksa veya bir ekibinizdeki biri yapamıyorsa, bir uzmanı işe almayı düşünebilirsiniz.

7. Estetik Diş Hekimliği Blogu Oluşturun

Blog yazmak, hayal edebileceğinizden daha değerli, daha etkili bir diş hekimliği pazarlama stratejisidir. Yazmaktan hoşlanmıyorsanız veya zamanınız yoksa, uygulamanız için yeni özgün makaleler yazmak için bir blog yazarı veya pazarlama ajansına yatırım yapmanızı öneririz.

Yeni blog içeriği web sitenizi geliştirir, arama motorlarında daha görünür olmanızı sağlar, e-posta pazarlaması için temel oluşturur ve SEO’nuzu iyileştirir. Estetik diş hekimliği işletmesi için bir blog başlatmanın en iyi yollarından biri, hastalarınızın en sık sorduğu soruları cevaplamaktır. Bu, mevcut ve potansiyel hastalarınızın ilgisini çekecek ve onların sizinle daha güçlü bir bağ kurmalarına yardımcı olacaktır. Blogunuzda ayrıca, diş sağlığı hakkında bilgilendirici makaleler, tedavi seçenekleri ve uygulamanızın sunduğu hizmetler hakkında yazılar yayınlayabilirsiniz. Bu, web sitenizin otoritesini artıracak ve potansiyel müşterilerinizin güvenini kazanmanıza yardımcı olacaktır.

8. Daha Olumlu Google Yorumları Alın

Google yorumları, diş hekimliği pazarlama kampanyanız için kritiktir çünkü GBP’nize bağlanır ve doğrudan uygulamanızı yansıtır. Google yorumlarınız aramalarda görünür ve muhtemelen hastalar sizinle randevu almadan önce bunları görür. Google’daki yorumlar, pazarlama kampanyanızı başarıya veya başarısızlığa götürebilir, bu yüzden mümkün olduğunca çok sayıda olumlu hasta yorumu oluşturmaya odaklanın.

9. Hayırsever Diş Pazarlamasını Düşünün

Estetik diş hekimliği işletmenize olumlu dikkat çekmenin en iyi yollarından biri, topluluğunuzda hayırsever işler yapmaktır.

Ücretsiz bir beyazlatma günü veya gülüş tasarımı sunarak veya yaşlılara, çocuklara yardımcı olan yerel bir kuruluşa hizmetlerinizi bağışlayabilirsiniz.

Hayırsever diş hizmeti verdiyseniz, yerel medyayı mutlaka haberdar edin. İnsanlara iyi hissettiren, ilginç hikayeleri severler ve size başka türlü elde edemeyeceğiniz ücretsiz reklam sağlayabilirler. Sadece işletmenizin değil, aynı zamanda toplumunuzun ve hastalarınızın nasıl faydalanacağına odaklanın. İşletmenize daha fazla farkındalık getirecek ve rakiplerinizden ayrışmanıza yardımcı olacaktır. Hastalarınızla ve toplumunuzla ilişkilerinizi iyileştireceklerdir. Alanınızdaki uzmanlığınızı ve şefkatli yaklaşımınızı göstermenize ve güvenilirliğinizi, itibarınızı artırarak birçok yeni hastanın sizi seçme şansını artıracaktır.

İşletmenize yeni hastalar getirecek daha fazla çözüm bulabilirsiniz. Başlamak için bizimle iletişime geçin.

Bir yanıt yazın