Dijital Pazarlama
Trend

Google Lens’e Yeni Özellik Artık Kitap Çevirileri Yapılabilecek

Google daha üretken ve bilgiye ulaşmamızı sağlayacak uygulamalar ve teknolojiler geliştirmeye devam ediyor. Google Lens için geliştirmiş olduğu yeni teknolojiyle artık kitap, dergi, gazete gibi gibi basılı metinlerin de çevirilerini yapabileceğini tanıttı.

Google Lens’e Yeni Özellik! Google geliştirmiş olduğu bir çok teknolojiyle kullanıcılarına pek çok kolaylık sağlıyor. Bunlardan biriside Google Lens. Google Lens ile detaylı bilgi almak istediğiniz bir objeyi internette aramak için kameranızla onu çekerek hızlıca arama yaptırabilirsiniz.

Google Lens Nedir?

Telefon kamerası ile çekmiş olduğumuz fotoğraflarları yapay zeka ile işleyerek çekilen içerikler hakkında bilgiler veren, ara görsel ile arama yapmamızı sağlayan Google uygulamasıdır.

Google Lens Ne İşe Yarıyor

Örneğin dekoratif bir tablo gördünüz aynısından almak istiyorsunuz. Tablo sahibine bunu nereden aldığını sormak yerine telefonunuzu çıkartarak Google Lens ile fotoğrafını çekip arama yapmanız objeyi bulmak için çok kolay bir çözüm oluyor.

Google Lens’e Yeni Özellik: Kitapları ve Yazıları Çevirebilecek

Bazen hiç bilmediğimiz bir dildeki basılı yayınları anlamak için keşke Google Translate özelliği burada da çalışsa dediğimiz olmuştur. Google Lens’in yeni özelliği sayesinde tam olarak çözüm sunuyor. Çekmiş olduğumuz fotoğraftaki kelime veya kelime öbeklerini alarak hızlıca arama yapabileceğiz. Google, bu yeni özellik sayesinde aynı zamanda 100’den fazla dilde bulunan bu basılı içeriklerin telefuzunun nasıl yapıldığını da kullanıcılara sunmuş oldu.

Google Lens

Yoluyla
https://www.blog.google/products/google-lens/new-google-lens-features-help-you-be-more-productive-home/

Bir yanıt yazın