SEO

SEO İçin Site İçi Link Vermenin Faydaları Nelerdir?

Google'da arama sonuçlarında yüksek rekabet söz konusu olduğunda en önemli belirleyici faktörler arasında site içi linkleme gelmektedir. Peki site içi link vermenin faydaları nelerdir?

Site içi link verme (linkleme): Web sitedeki içeriklerden yine aynı web site içindeki içeriklere verilen linklere denir.

SEO çalışmalarınızda site içi linklemeler yaparken ziyaretçilerinize konu hakkında daha derin bilgi verme ve işini kolaylaştırma amaçlanmalıdır. Ziyaretçilerin faydasına sunulan derin ve değerli bilgiler Google ve diğer arama motorları tarafından doğru yapıldığı müddetçe daha değerli kabul edilir. Aynı zamanda kullanıcı dostu site içi linklerin yapısı Google tarafından daha değerli kabul edilmektedir.

Etkili bir site içi linkleme yapmak için içerik stratejisinde konuların doğru belirlenmesi gerekir. Birbiriyle alakalı veya devamı niteliğindeki içerikler yazılması, daha sistematik site içi linkleme hiyerarşisi düzeni kurar. Ayrıca alakalı ve daha derin bilgi vermek istediğiniz kelime veya kelime öbeklerine de aşırıya kaçmadan linklemeler yapılmalıdır.

İçeriklerin yanında web sitenin ana sayfa, katagori, sayfalar, yazılar gibi tüm bağlantı yapısı da site içi linkleme olarak değerlendirilir.

Google’da arama sonuçlarında yüksek rekabet söz konusu olduğunda en önemli belirleyici faktörler arasında ilk sıralarda site içi linkleme gelmektedir. Peki site içi link vermenin faydaları nelerdir?

Site İçi Link Vermenin Faydaları

  1. Site içi linkler kullanıcının web sitesinde daha rahat içeriklere ulaşmasını, gezinmesini sağlar.
  2. Site içi linkler vererek, alakalı bağlantılar sayesinde ziyaretçilere daha derin bilgiler sunulur.
  3. Site içi linkler sayfa görüntülemelerini artırır.
  4. PageRank değerinizi geliştirir.
  5. Ziyaretçilerin sitede kalma süresini artırır.
  6. Site içi linklemeler tarama ve dizine ekleme işlemlerine yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu